A Takımı'ndan Zertum ve Farmavet'e ziyaret

A Takımı'ndan Zertum ve Farmavet'e ziyaret
Salihli Ticaret ve Sanayi Odası'nın genç üyelerden oluşan A Takımı, yeni dönemdeki ilk işyeri ziyaretini Salihli Organize Sanayi Bölgesi'nde(OSB) bulunan Zertum ve Farmavet firmalarına gerçekleştirdi.


“Yılda 300-350 ton zeytin işliyoruz”

A Takımı OSB’de ilk ziyaretini Zertum’a yaptı. Ziyarette Aile şirketi sahibi Sarp Yamaç Er ve eşi Alime Er,  A Takımı üyelerine tesis ve üretim safhaları hakkında bilgi verdi.


A Takımına fabrika hakkında bilgiler aktaran Sarp Yamaç Er , “Salihli Organize Sanayi Bölgesi’nde 11.000 m2 alan üzerine kurulu olup 2.840 m2 kapalı alanda üretim yapmaktadır. Toplam üretim kapasitemiz 550 ton, şuan için 300-350 ton zeytin işliyoruz” dedi. Salihli ve çevresi haricinde Aydın, Denizli, Akhisar gibi bölgelerden de zeytin alımı yaptıklarını vurgulayan Er “Zertum olarak organik sertifikası olan pek çok bölge ile bağlantılı çalışıyoruz. Aynı zamanda kendi bahçelerimizden zeytin ihtiyacımızın bir kısmını karşılıyoruz. Üretimin büyük bir çoğunluğu organik zeytinden oluşmakta ve ürünlerimizin tamamını da kendi markamızla sattığımız gibi, dağıtımını da kendimiz yapıyoruz” dedi.

“Salihli için gurur kaynağı”

Sarp ve Alime Er’e misafirperverliklerinden dolayı teşekkür eden Salihli TSO A Takımı Başkanı Recep Bayraktar ise “Bölgemiz için çok değerli bir ürün olan zeytinin, Salihli menşeli olan Zertum markasıyla Türkiye’nin dört bir yanına dağılıyor olması bizler için gurur kaynağıdır. İleride gerçekleşmesi muhtemel yatırımlarınız içinde Salihli’yi seçmeniz dileğiyle” dedi.

2. durak Farmavet oldu


Salihli TSO A Takımı Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 2.ziyaretini ise Farmavet’e gerçekleştirdi. Ziyarette A Takımı üyelerini Farmavet Dış Ticaret Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Petekkaya bilgilendirdi.

“25 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz”

Petekkaya “Salihli Organize Sanayi Bölgesi’nde yaklaşık 12.000 m2’lik bir arazide, 2.440 m2 kapalı alanı bulunan fabrikamızda hayvan besleme ürünleri üretimi gerçekleştiriyoruz” dedi. Üretimle başlayan ve tüketimi gerçekleştiren hayvanlara kadar olan süreçten bahseden Petekkaya, “Formülasyon(AR-GE), üretim, satış pazarlama ve sonuç takibi ve teknik servis gibi aşamalarının her biri bizim için çok önemli. Üretimimizin %25’ini ihracat oluşturuyor. Aralarında Macaristan, Bulgaristan, Rusya, Ortadoğu, Çin, Güney Kore, Yeni Zellanda gibi ülkelerin bulunduğu 25 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz” dedi. Bir ideal ile yola çıktıklarını belirten Petekkaya, “Daha az ilaçla daha mutlu ve sağlıklı hayvan gelişimi için çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“Bizlere umut veriyor”

A Takımı Başkanı Recep Bayraktar ise “Kendi sektörüne farklılık katmak ve sağlıklı yem katkıları üretiminde ısrarcı olduğunu görmekten mutluluk duyduğumuz Farmavet’e bizleri misafir ettikleri için çok teşekkür ediyoruz. Sizler gibi büyük yatırımcıları Salihli’de görmek bizlere umut veriyor” dedi.

 

Web Sürüme Geç >>