Namver "Hukuksuz kararlar karşısında susmuyoruz, korkmuyoruz"

Namver
CHP Salihli İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen basın açıklamasında "23 Haziran 2019'da İstanbul'u ikinci defa ve daha büyük farkla kazandığımız seçiminin yıl dönümünde İstinaf Mahkemesi İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu'na verilen cezaları onadı. Verilen bu cezaların hukuki hiçbir dayanağı yoktur ve tamamıyla saray hükümetinin toplum üzerinde yaratmak istediği algının altyapısıdır." Sözlerine yer verildi.

CHP Salihli İlçe Teşkilatı İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen cezaların onanmasıyla ilgili olarak Salihli Milli Birlik ve Demokrasi Meydanı'nda açıklama yaptı.


Açıklamaya İlçe Yönetimi, Kadın ve Gençlik Kolları’nın yanı sıra Eğitim-Sen Salihli Temsilciliği’nde destek verdi.


Açıklamayı okuyan İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Namver “Cumhur İttifakı adı altında ülkeyi hızla uçuruma sürükleyen, süreci yönetemeyen ve toplum nazarında saygınlığını her geçen gün kaybeden bu yapı artık sandıktan umudunu kesmiştir ve anti demokratik seçenekleri devreye sokarak önce muhalefeti sonra da tüm ülkeyi yargı yoluyla tehdit ederek hizaya getirmek istemektedir. Tarihin hiçbir safhasında Cumhuriyet Halk Partisinin direnen kadroları bu ve benzeri uygulamalara boyun eğmemiştir, bundan sonra da boyun eğmeyecektir. Ülkenin kurucu değerleriyle hesaplaşmayı kendine görev edinen Saray Hükümeti bu görevini yerine getirebilmek için önce cumhuriyetin en sağlam kalesi olan Cumhuriyet Halk Partisi’ni yıkması gerektiğini iyi bilmektedir.  Anti demokratikleşme yolunda kendisiyle kıyasıya bir yarış içerisinde olan bu yapı İş Bankaları hisselerine gözünü dikerek, muhalif gazetecileri cezaevine göndererek, Türkiye Barolar Birliğini parçalayarak ve muhalif siyesileri ceza yoluyla susturmaya çalışarak 12 Eylül rejiminin uygulamalarını hafızalarımıza getirmektedir.Biz de buradan bu yapıya açık bir çağrıda bulunuyoruz; Geçmişte olduğu gibi şimdi de alınan bu hukuksuz kararlar karşısında susmuyoruz, korkmuyoruz. Savaş meydanlarında temellerini atan, cumhuriyeti kuran ve kurtaran partinin neferleri olarak bu ülkenin sigortası olmaya devam edeceğiz. Canan Kaftancıoğlu başta olmak üzere hiçbir partilimizi sizin bu faşist uygulamalarınıza teslim etmeyeceğiz. Yargı eliyle siyasete yön vermeye çalışanları yapılacak olan ilk seçimde tarihin tozlu raflarına bir daha açılmamak üzere kaldıracağımızı tüm kamuoyuna bildirir, Hak – Hukuk – Adalet özlemiyle tüm halkımızı en içten duygularımızla selamlarız.”

Web Sürüme Geç >>