AK Partili Mersinli, Özel'e cevap verdi

AK Partili Mersinli, Özel'e cevap verdi
AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in Salihli'de çiftçileri ziyaret ettiği sırada yaptığı açıklamalara cevap verdi.

Başkan Mersinli “Tarım emekçilerimizin, çiftçilerimizin emeklerinin siyasete karıştırılması hiç hoş bir durum değildir. Sayın Özel’in yaptığı açıklamalar yersiz ve asılsızdır. Devletimiz gereken yerde gerekli çalışmaları sürdürmektedir. Bundan kimsenin bir şüphesi olmasın. 19 Eylül günü yani sadece bugün, Toprak Mahsülleri Ofisimiz 400 üreticimizden, 11 milyon lira tutarında üzüm alımı yapmıştır” dedi.

AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, Salihli’deki üzüm üreticileriyle bir araya gelen CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel’in çekirdeksiz kuru üzümün kilo fiyatının 10 liranın altına düşmesini eleştirdiği açıklamalarına, ve Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’ye “Sana Manisa’yı dar ederiz” ifadelerine cevap verdi. İl Başkanı Mersinli “Öncelikle 1 yıl boyunca gece gündüz demeden Türkiye’nin çekirdeksiz kuru üzümünün büyük bir ihtiyacını karşılayan, gece gündüz demeden üzümlerle adeta bir çocuk gibi ilgilenen Manisalı çiftçilerimize teşekkür ediyorum. Sayın Özgür Özel Salihli ilçesinde TARİŞ ve Toprak Mahsülleri Ofisini(TMO) ziyareti sonrasında yaptığı talihsiz açıklamaları büyük bir şaşkınlıkla takip ettim. Şunun bilinmesini isterim ki Tarım ve Orman Bakanlığımız çiftçilerimizin her türlü mağduriyetinin üreticiyi koruma noktasında yanındadır. Ortada üzüm üreticimizin herhangi bir mağduriyeti yoktur.19 Eylül günü yani sadece bugün, Toprak Mahsülleri Ofisimiz 400 üreticimizden, 11 milyon lira tutarında üzüm alımı yapmıştır. Üzüm alım işleyişinde herhangi bir sorun olmadığı gibi memnuniyet oranı da oldukça yüksektir. Üzüm alımları başladığı günden bu yana üreticiden yoğun bir ilgi ve alaka vardır. Ancak gelin görün ki Sayın Özgür Özel sürekli bir mağduriyet yaşayan çiftçilerin olduğunu söylemektedir. Çiftçimizi siyasete alet eden Sayın Özel’in bu işten biran önce vazgeçmesi gerekmektedir. Özgür Özel’in, Bakanımız hakkında ölçüsüz ve çapından büyük derecede kullandığı sözleri esefle kınıyor, vatandaşlarımızın bu tür karalama kampanyalarına itibar etmemesini diliyorum. Devletimiz, hükümetimiz çiftçilerimizin her zaman yanında olmuş, bugünden sonrada olmaya devam edecektir.”
 

Web Sürüme Geç >>