TMO Salihli'de üzüm alımlarına devam ediyor

TMO Salihli'de üzüm alımlarına devam ediyor
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Salihli Ticaret Borsası Çekirdeksiz Kuru Üzüm alım satım salonunda çekirdeksiz kuru üzüm alımlarına başladı. Alımların ise saat 11:00 -12:00 saatleri arasında yapıldığı belirtildi.

Salihli Ticaret Borsası Başkanı Yetiş Aksoy, “Üreticilerimiz ve ticaret kesimi olan bizler sektörün paydaşları olarak, birlik ve beraberlik içinde hareket ederek hem üreticimizi hem de sektörümüzü korumak zorundayız. Bugünden itibaren Borsamızda alıma başlayan TMO yetkililerine borsa olarak kapımız her zaman açıktır. Ayrıca üreticilerimizin ürünlerini satarken borsa olarak gereken desteği vermeye de her zaman hazırız” dedi.


Alımlarda uygulanacak kriterler ise şu şekilde belirtildi ““Salihli Ticaret Borsasında üreticilerden alım yapılmaktadır. Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı üreticilerden belgelerindeki üretim miktarının tamamı satın alınıp, ürün bedeli ödemeleri, ürünün TMO’ya teslim edildiği tarihten itibaren en geç 20 iş günü içerisinde üreticilerin banka hesaplarına aktarılmaktadır. Üreticilerimizden boşaltma ücreti alınmayacak. Rutubet oranı yüzde 13 üzerinde olan ürünler alınmayacaktır. Ürün teslimatları sadece ürün sahipleri tarafından yapılabilecek. Eski yıl mahsulü ürünler kesinlikle alınmayacaktır. Tariş çuvallarında 50kg’yi geçmeyecek şekilde çuvallanacaktır. 10 numara 10,50tl, 9 numara 10,00tl, 8 numara 9,50tl, 7 numara 8,50tl olarak alım yapılacaktır” denildi.

Web Sürüme Geç >>