CHP Grubu'ndan Ak Parti ve MHP Grubuna; "Elinizi vicdanınıza koyun, ret oyu vermeyin"

CHP Grubu'ndan Ak Parti ve MHP Grubuna;
Salihli Belediye Meclisi CHP Grubu sözcüsü Koray Kaplan "MHP'li ve Ak Partili meclis üyelerine sesleniyoruz. Elinizi vicdanınıza koyun ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın geleceğini ret oyu vererek harcamayın"

CHP’li Belediye Meclis Üyeleri, parti binasında basın toplantısı düzenledi. İlçe Başkanı İsmet Kocabıyık’ında yer aldığı toplantıda, jeslerle ilgili Salı günü meclis gündemine getirilecek olan talebe Ak Parti ve MHP Grubundan destek istendi.


Basın açıklamasını Salihli Belediye Meclisi CHP Grubu sözcüsü Koray Kaplan okudu.
Kaplan “Son günlerde halkımız, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın geleceği adına Hacıbektaşlı Mahallesi’nde açılması planlanan jeotermal kuyusunun yapılmaması için mücadele vermektedir.  Belediyemize ait olan jeotermal arama izinleri, geçen yıllarda sayın Başkan Kayda’nın ve meclis çoğunluğuyla ihaleye çıkarılmıştır. Bununla ilgili hukuki mücadelemiz devam etmektedir. Bizle meclis üyeleri olarak Salihli halkı tarafından seçildik. Unutulmamalıdır ki üzerimizdeki siyasi ceketler bir süre sonra çıkacaktır v e geriye baktığımız zaman ilçemiz için en iyi kararları almış olmak isteriz. Gelin görün ki bugün için sayımız gereği alınan kararlarla mücadele edememekteyiz. Halkımıza ayrılan Caferbey Mahallesi’nde park alanına jeotermal kuyusu açılırken orada oturan mahalle sakinlerinin  sağlığı göz ardı edilmiştir.  Bugün ise Hacıbektaşlı Mahallesi’nde  konutların 50 metre yanına bir başka kuyu açılmaya çalışılmaktadır. Bizlere düşen görev  bu gidişata dur demektir. İnsanların evlerinin yanı başında açılan kuyular kurulan santraller sağlığımızı geleceğimizi tehdit etmektedir. Buna dur demez isek yarın başka mahalle içlerinde kuyular açılmasının önüne geçemeyeceğiz.  Burada Salihli halkı tarafından seçilmiş meclis üyelerine sesleniyoruz. Gelin halkımızın çocuklarımızın geleceğini heba etmeyelim.  Salı akşamı meclis toplantısında artık Salihli merkezinde mahallelerinde gerek jeotermal kuyuları gerekse enerji santralleri yapılmaması adına plan notu düşürülmesini talep edeceğiz. Fakat sayımız MHP ve Ak Parti  grubunun sayılarından az olduğu için buradan MHP’li ve Ak Partili meclis üyelerine sesleniyoruz. Elinizi vicdanınıza koyun ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın geleceğini ret oyu vererek harcamayın”

Web Sürüme Geç >>