Salihli'nin Güzellik Meleği; "Melek Güzellik" 20 yaşında

Salihli'nin Güzellik Meleği;
Salihli'de estetik ve güzellik sektöründe 20 yıllık bir deneyime sahip olan Melek Güzellik Salonu, kadınların vazgeçilmezi. Bilgi birikimi ve tecrübesini sanata dönüştüren Melek Kelebek, müşteri memnuniyeti ve kaliteli ürünleri ile adeta Salihli'nin "Güzellik Meleği" oldu.

Salihli’de Atatürk Caddesi Kız Meslek Lisesi karşısı No:27 adresinde faaliyet gösteren Melek Güzellik Salonu, kapılarını Sektör Medya’ya açtı.


Melek Güzellik Salonu’nun sahibi estetisyen ve güzellik uzmanı Melek Kelebek, Sektör Medya’nın tüm sorularını içtenlikle yanıtladı.

- HEP DAHA İYİSİ İÇİN ÇALIŞTIK


“Meslek hayatım boyunca yaptığım işin daha iyisi ne olabilir diye hep araştırdım. Sürekli olarak kendimle yarıştım. Her yıl faaliyet alanımız ile ilgili özel eğitimlere katılıyor ve tüm ekibimle birlikte kendimizi devamlı geliştiriyor ve yeniliyoruz. En iyi ve en kaliteli ürünleri araştırıyor, yurtiçi ve yurtdışı fuarlarda bu firmalar ile tanışarak, başta ürün bilgisi ve ürün uygulaması ile ilgili özel eğitimler talep ediyoruz. Bu eğitimlerde edindiğimiz bilgileri müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentileri ile birleştirerek eşsiz hizmet sunma gayretindeyiz.   Bu aktarımı da başardığımıza inanıyorum. Başarıya ulaşmamın en önemli sebeplerinden biri mesleğimi çok severek icra ediyor olmam ve tabiki sürekli gelişim, sınırsız deneyim ve bilgi birikimim. Benim için öncelik müşterilerimin isteğidir. Müşterilerimi çok iyi dinlerim. İsteği ve ihtiyacı aynı mı, bunu çok iyi analiz ederim. Örneğin sadece cildindeki lekeyi gören bir bayan lekesinin yok olmasını ister. Fakat asıl olan leke tedavisi öncesi temel bir cilt temizliği ise bunu mutlaka sebepleriyle ona izah ederim. İşte bu tavsiyeler bilgi birikimi ile alakalı. İşyerime gelen tüm bayanlarla çok iyi diyaloglar kurarak temel ihtiyaçlarını aktarıp, beklentileriyle örtüşmesini sağlarım. Melek Güzellik Salonuna gelen herkesin ihtiyaç ve beklentilerini karşılamış ve mutlu ayrılması benim için en önemlisi. Yaptığımız uygulamalardan çok güzel sonuçlar aldık. Ancak yapabileceklerimizin sınırını da hep biliriz. Mesela bir sivilce, cildin yapısından mı kaynaklanıyor, yoksa vücuttaki bir hormonal sorun ya da bir hastalığın neticesi mi? Cilt yapısı dışındaki durumlarda, müşterilerimi  mutlaka hekim kontrolüne yönlendiririm, onları anlık tatmin edecek işlemleri uygulamam, bizim için önemli olan köklü çözümdür. Bu tip konularda müşteriye objektif ve gerçekçi olmak önemli.”


- BAYANLAR, GÜZELLİK VE BAKIM KONUSUNDA BİLİNÇLENMELİ

“Ciltlerine kullanacakları ürünler konusunda bayanların bilinçli olması çok önemli. Bayanlar, önce ürünü kendisi araştırmalı. Her ne kadar teknik detaylar bizim işimiz olsa da, ürünlerine bakanlık onayının olması, allerjen madde içermemesi, zararlı kimyasallardan uzak formülasyona sahip olması konusunda dikkatli olmaları önemli. Merdiven altı kremler o kadar fazla ki, yarar sağlamamanın dışında, ayni zamanda zarar verebiliyor. Ben salonumuzda kendi cildime ve kızlarımın cildine kullanmayacağım hiçbir ürünü bulundurmam. Ancak kendi cildimizde güvenle kullanabileceğimiz, güvenilir marka ürünleri bulundurup, salonumuza gelen bayanlara da onları kullanırız. Ürün konusunda Salihli’nin bayanlarını bilinçlendirdiğimize inanıyorum.”

- NE MUTLU Kİ SADECE SALİHLİ İLE SINIRLI DEĞİLİZ

“İşyerimiz Salihli de olsa da, sadece Salihli bayanlarına hizmet vermiyoruz. Hafta sonları, izin ve tatillerde sadece bizden hizmet almak için Salihli’ye gelen müşterilerimiz var. Çünkü Melek Güzellik Salonu hizmet temelli bir müessese. Ticari odaktan uzak, müşteri memnuniyeti odaklı olunca ve severek yapınca, kaliteyi sununca gelenler de bunu anlıyor ve devamlılık sağlanıyor. Hiç bir zaman gelip geçici müşterilerimiz olmadı. Hep devamlılığı olan, Karşılıklı bağ kurduğumuz, sürekliliği ve devamlılığı olan ilişkilerimiz var.”

- AİLEMİN DESTEĞİ ÇOK ÖNEMLİ

“Aynı zamanda iki kız annesi olan Melek Kelebek, ailesinden aldığı desteğin de başarısında büyük etkisi olduğundan bahsetti.


“Mesleğine aşık bir insan olarak kendimi sürekli geliştirmenin yollarını aradım. Tabi, bunu yaparken de ailemden birçok konuda ödün vermek durumda kaldım. Ancak ailem bu konuda sürekli bana destek oldu. Bu da bana mesleğimi daha güzel bir şekilde icra etme noktasında güç verdi. Kısacası ailemin desteği bugünlere gelmemizde çok önemliydi”

- ANNEM İŞİNE AŞIK BİR İNSAN

Melek Kelebek’in kızı Damla Kelebek Gökgün ise “Biz küçükken bile annem işi konusunda çok özveriliydi. Örneğin çalışan bayanlar sabah işine başlamadan önce salonumuza gelmek isterlerdi. Annem, hiç yorulmadan randevusu olan çalışan bayanlar için sabah 06.00’da işyerini açardı. Hatta gece vardiyasında çalışan bayanlar için çok geç saatlere kadar onları beklerdi. Annem bu konuda kendi yaşam koşullarından çok ciddi tavizler verirdi, halen de annem için öncelik Salihli bayanlarınındır. Bu durum bizi hiç rahatsız etmedi. Çünkü annem işine aşık bir insan. Annem işyerinde çalıştıkça mutlu, o mutlu olunca bizde mutlu oluyoruz. Ancak mutlu bir kadın ailesini de mutlu edebilir. “

- HİJYEN KONUSUNDA TESCİLLİ

“Temizlik ve hijyen konusu bu sektörde olmazsa olmaz. En üst düzeyde hijyen standartlarının sağlanıyor olması tüm güzellik salon ve merkezleri için şart olmalı. Fakat maalesef çoğu kuruluş bu temel hijyen standartlarını bile sağlamaktan yoksun. Melek Güzellik Salonu olarak hijyen standartlarımızı her zaman en üst düzeyde tutuyoruz. Düzenli olarak geçirdiğimiz denetimlerin her birinden eksiksiz tam puan alıyoruz. Manisa İli Sağlık Grup Başkanlığı’ndan hijyen konusundaki ekstra özenimizden dolayı teşekkür belgesi almaya hak kazanan tek müesseseyiz.”

- KALİTELİ ÜRÜNLERLE HER TALEBİNİZ YERİNE GETİRİLİYOR

“Kaliteli hizmet ve ürün anlayışımızdan asla taviz vermeden bayanları en mutlu günlerine özenle hazırlıyoruz. Merkezimizde iğneli epilasyon, cilt bakımı, leke tedavisi, kırışıklık tedavisi, lazer epilasyon, kaş alımı, el ayak bakımı, tırnak batık tedavisi, dermapen, cryopen, gençlik aşısı, kalıcı kaş, ipek kirpik gibi uygulamalar yapıyoruz. Salihli’de birçok ilke imza attığımız gibi ilk kez protez tırnak uygulamasını da biz başlattık. Ayrıca 2004 yılından itibaren, kuaför bölümümüzle de hizmet veriyoruz. Bu bölümümüzde yine gelin başı, saç kesimi, saç bakımı, boya, röfle, ombre gibi işlemler gerçekleştiriyoruz. Bu güzel sohbeti her zaman söylediğim sözle tamamlamak istiyorum; Çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır. Ve kadında güzellik bakım ile başlar.”

Web Sürüme Geç >>