Dionysos şenliklerine destekler sürüyor

Dionysos şenliklerine destekler sürüyor
Salihli'de Yardımcı Doçent Doktor Rasim Aşın öncülüğünde bu yıl 4'üncüsü düzenlenen 'Uluslararası Dionysos Tiyatro Şenlikleri'ne destekler devam ediyor.

Şenliklerde Salihli’nin tanınmış simalarından ve Yeni Salihli Spor’a, futbolcular kadar gönül veren Ahmet Çay, Türkiye’nin dört bir yanından festivale konuk olarak gelen hoca ve tiyatrocuları  akşam yemeği ikram etti.


Çay “Rasim kardeşimiz memleketimizin onuru. Her daim yalnız bırakıldı. Gelen konukların bir öğün akşam yemeğini kendi ellerimle pişirip ikram etmekten onur duydum. Bu memleketin evladı olarak bu memlekete hizmet verene canımız kurban bir öğün yemekte ne ki? “dedi.


Yine Salihlili müzisyenler Salih Fırat Kandaş eşliğinde ünü Salihli sınırlarını aşmış sanatçı Tuğra Erkan Karabulut yemekten sonra verdiği konserler kulaklardaki pası sildi.


Geceye katılan konuklar Tuğra ile birlikte söylediler ve gençler gece boyunca oynayarak ve şarkılarda kendisine eşlik ettiler.


Tuğra Erkan  ve Salih- Fırat Kandaş ise “Rasim abimiz gururumuz. Onun etkinliğine bir nebze katkıda bulunmak ve katılımcılara müzikli dakikalar yaşatmak istedik. Çok iyi karşılandık. Eşlik etmeleri muhteşemdi. Biz her zaman Rasim Aşın’ın yanında olmaya devam edeceğiz” dediler. Meddah ve illüzyon gösterilerinin de yer aldığı etkinlikte, tiyatro sanatının doğduğu, Tiyatro Tanrısı Dionysos’un yaşadığı mekânlarda sıfır bütçe ve sanatçı dayanışması ile yapılan uluslar arası Tiyatro Şenliği ve Eğitim Kampı’na katkı ve katılımlarda bulundukları gazetecilere de teşekkür belgesi verildi.

Web Sürüme Geç >>