Camide imam yeşil sahalarda futbolcu

Camide imam yeşil sahalarda futbolcu
Salihli'nin Emirhacılı Mahallesi camisinde imam olarak görev yapan Muhammet Varol (31) aynı zaman da mahallenin amatör kümede mücadele eden Emirspor Kulübü'nde forma giyiyor.

SEKTÖR MEDYA - ÖZEL HABER

MANİSA’nın Salihli ilçesine bağlı Emirhacılı Mahallesi Cami imamı Muhammet Varol, renkli kişiliği ile dikkat çekiyor.


Mahallede 7’den 70’e herkes tarafından çok sevilen imam, amatör kümede mücadele eden Emirspor’da da forma giyiyor.


3 yıl önce Salihli ilçesine bağlı Emirhacı Mahallesi’ne tayini çıkan Emirhacılı Camisi imamı Muhammet Varol (30), namaz vakitlerinde cübbesini giyip cami cemaatine namaz kıldırırken, hafta sonları ise mahallenin amatör kümede mücadele eden takımı Emirspor için ter döküyor.

“TEKLİTE BULUNDULAR SEVE SEVE KABUL ETTİM”

Emirhacılı mahallesi cami imamı ve Emirspor oyuncusu Varol “Emirspor çok uzun yıllar süper amatör kümede mücadele etmiş. Geçtiğimiz sezonda 1. Amatör kümede boy gösterirken kulübümüzün başkanı Mustafa Yüksel takımda bizimle birlikte mücadele edermisin diye sordu. Bende çocukluğumdan beri özellikle futbola çok büyük bir ilgi gösterdiğim hatta halı saha turnuvalarına bile katıldığım için kabul ettim. Emirspor’u kimse küçümsemesin. Başarılarla dolu bir tarihi var. Zamanında 3. Ligin kapısından dönmüş."


“DIŞARIDAN İZLEMEYE GELİYORLAR”

Varol “Emirspor’da şuanda futbol oynamak beni çok mutlu ediyor. Amacımız, spora ve sportmenliğe bakışı düzeltmek. Zaman zaman futbolcu arkadaşlarımı motive etmek için uğraşıyorum. Bana mahallemizde bay bayan her kesimde destek veriyor. Maça girdiğim zaman taraftarların yoğun bir ilgisi oluyor. Tabi buda bende büyük bir heyecana neden oluyor. İnşallah diğer imam kardeş ve ağabeylerimize karşı da bir örnekliğimiz olur. Vatandaşımıza, milletimize, spor adına güzel hizmetler vermeye de inşallah daima çalışacağız. Bazen Emirspor’da bir imam futbol oynuyormuş diyerek mahalleye maçı izlemeye gelenler de oluyor”

“GENÇLERE ÖRNEK OLUYOR”


Emirspor Teknik Direktörü Akın Kahraman ise “Şuan takım olarak çok güzel bir hava yakaladık. Sürekli farklı skorlar alarak yolumuza devam ediyoruz. İmam arkadaşımızı Salihli’de halı saha maçlarından tanıyordum. Spor aktivitesi oldukça yüksek birisi. Yeni sezonda da imam arkadaşımız bizim takımın hem yönetim gurubunda, hem de futbol grubunda yer aldı. Hocamız bana yeri geldiğinde yardımcı antrenörlük de yapıyor. Bize bir abi, bir kardeş olarak çok faydalı oluyor.”

“ÇOK BÜYÜK BİR KATKISI VAR”

Takım kaptanı Mert Gülderen ise “Hocam takım içerisinde görevinin yanı sıra saha dışında da her konuda bizlere önemli katkılarda bulunuyor. Malzeme konusunda sahayla ilgili ihtiyaçlar konusunda elini taşın altına koyuyor. Mahallelide onu çok seviyor.” Dedi.

“TOPLUMUMUZA GÜZEL BİR ÖRNEK”

Emirspor eski Kulüp Başkanlarından Manisa ASKF yönetim kurulu üyesi Birol Ceylan ise “Federasyon olarak bizim amacımız gençlerin spor yapabileceği sağlıklı alanlar oluşturmak. Gençleri kahve köşelerinden, kötü alışkanlıklardan alıkoymaktır. Köyümüze atanan imamımızda bu uğurda bize çok faydalı oluyor. Gençlerimize ve toplumumuza çok güzel örnek olmaktadır” dedi.

“BEŞ YAŞINDAKİ ÇOCUKLA ÇOCUK”

Kulüp Başkanı Mustafa Yüksel ise takımın yaklaşık 30 yıl süper amatör küme de mücadele ettiğini söyledi.

Yüksel “Köyümüze atanan imamımız bir gün yanıma gelerek, takımı yeniden canlandırmamız gerektiğini kendisinin her konuda destek vermeye hazır olduğunu söyledi. Bunun üzerine çalışmalarımıza başladık, güzel bir kadro oluşturduk. Şuan grupta ikinci sıradayız. Çok güzel sonuçlar alıyoruz. Hocamıza da lisans çıkarttık. Muhammet Varol hocamız, 5 yaşındaki çocukla çocuk, 90 yaşındaki yaşlı ile yaşlı olmasını biliyor. Bu nedenle mahalle de çok sevildi. Hocamız kulüpte yeri geliyor malzemeci, yeri geliyor futbolcu, yeri geliyor yardımcı antrenör” dedi.
 

Web Sürüme Geç >>