Salihli Toplum Ruh Sağlığı Merkezi 1 yaşında

Salihli Toplum Ruh Sağlığı Merkezi 1 yaşında
Salihli'de 1 yıl önce hizmet vermeye başlayan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi, çalışmaları ile göz doldurdu.

Salihli’de hizmet vermeye başladığı günden beri yalnızca Salihli değil çevre ilçelerdeki rahatsızlığı olanlar bu merkeze gelip eğitim ve terapi alabiliyorlar.


Merkezde kayıtlı 155 kişi varken aktif olan ve fiilen haftada 5 gün terapiye gelenlerin sayısı ise 40’a ulaştı.


Salihli Toplum Ruh Sağlığı Merkezi sorumlu hekimi Psikiyatrı uzmanı Ali Murat Sarsam “Bir yıl öncesi merkezimiz açıldı. Burada hastalarımızla birebir ve toplu olarak onların ilgi alanlarına göre eğitim ve terapiler uygulanıyor. Burada hastalarımıza ilaçlı veya ilaçsız tedavi uyguluyoruz. Her hastamıza ihtiyacı olan etkinliği sunuyoruz, Yemek yapmak, fatura yatırmak, traş olmak, diş fırçalamak, alış veriş yapmak, bahçeyle uğraşmak, insan ilişkilerini iyileştirecek drama  gibi yöntemler sunmak, el işi ve benzeri faaliyetleri gurup olarak çalışmak ve üretimi sağlamak) ev ziyaretlerimizle hastaların ev ortamını görüp ihtiyacı belirliyor hasta ve yakınlarına eğitim ve danışmanlık sağlıyoruz” dedi.


Öte yandan 1.yıl kutlamalarına Salihli Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı  Operatör Doktor Ufuk Türmen, Hastane Müdürü Niyazi Cengiz, Hastane Başhemşiresi Neslihan Erdoğan,  yardımcısı Nuray Öztamahkar ve hasta yakınları katıldı.

Web Sürüme Geç >>